Skip to main content


Eclipse Community Forums
Forum Search:

Search      Help    Register    Login    Home
Home » General (non-technical) » Polish users » brak podświetlania składni SQL podczas porównywania plików
brak podświetlania składni SQL podczas porównywania plików [message #714823] Thu, 11 August 2011 15:04 Go to next message
adaslaw is currently offline adaslawFriend
Messages: 2
Registered: July 2009
Junior Member
Witam

Mam Eclipse Indigo.

W zakładce Navigatow zaznaczam 2 pliki z rozszerzeniem SQL, następnie wybieram:
prawoklik -> Compare With -> Each other.

Poprawnie otwiera mi się okno Compare porównujące oba pliki.
Niestety dla obu plików brak podświetlenia składni.
Ktoś wie jak spowodować, aby podczas porównywania plików SQL podświetlanie składni zostało zachowane?

Pozdrawiam,
Adam
Re: brak podświetlania składni SQL podczas porównywania plików [message #715039 is a reply to message #714823] Fri, 12 August 2011 08:03 Go to previous messageGo to next message
Tomasz Zarna is currently offline Tomasz ZarnaFriend
Messages: 172
Registered: July 2009
Senior Member
Nie wiem jak wygląda sytuacja z edytorami do SQL, ale ogólna zasada jest taka, że Compare Editor to nie "połączenie" dwóch edytorów dla danego rodzaju plików. Z technicznego punktu widzenia jest on inaczej skonstruowany, a w konsekwencji część funkcjonalność edytora nie jest dostępna podczas porównań.

Compare Editor do Javy moze zaprzeczac temu co przed chwilą napisałem, ale tylko wyłącznie dlatego, że ten konkretny przypadek został zaadresowany tutaj - bug 169386.

Przez "podświetlanie składni" masz na myśli podpowiadania składni (content assist) czy kolorowanie składni (syntax highlighting)?

T
Re: brak podświetlania składni SQL podczas porównywania plików [message #715062 is a reply to message #715039] Fri, 12 August 2011 08:58 Go to previous messageGo to next message
adaslaw is currently offline adaslawFriend
Messages: 2
Registered: July 2009
Junior Member
Cześć Tomek

W swoim poście mam konkretnie na myśli: kolorowanie składni (syntax highlighting). Wiadomo - pokolorowany kod czyta się znacznie lepiej, chociażby można szybko omijać większe bloki zakomentowanego kodu.

Oczywiście kuszące byłoby mieć w Compare Editor-e funkcje podpowiadania składni (content assist) przewidzianą dla każdego z języków. Zdaje sobie sprawę, że skróty klawiaturowe od zadanego content assist moga trochę wchodzić w kolizję ze skrótami klawiszowymi Compare Editor-a, ale pewnie jest "jakiś" sposób, aby to kiedyś pogodzić.

Dziękuję za szybką odpowiedź Smile

Trzymaj się,
Adam
Re: brak podświetlania składni SQL podczas porównywania plików [message #715092 is a reply to message #715062] Fri, 12 August 2011 10:47 Go to previous message
Tomasz Zarna is currently offline Tomasz ZarnaFriend
Messages: 172
Registered: July 2009
Senior Member
Quote:
W swoim poście mam konkretnie na myśli: kolorowanie składni (syntax highlighting)


To jest raczej proste do osiągniecia i zdecydowana więkoszość (jak nie wszystkie) Compare Edytory z Platformy mają taką funkcjonalność zaimplementowaną. Jeśli brakuje jej edytorowi, którego używasz zgłoś buga odpowiedniemu Produktowi/Komponentowi. Podpowiedzieć może Ci tutaj magiczny skrót Shift+Alt+F1, gdy będziesz miał otwarty edytor.

W razie pytań, pisz śmiało.

T

Previous Topic:Request for Advice - Contract in Ireland
Next Topic:czy da sie zmaksymalizowac okno w eclipse??
Goto Forum:
  


Current Time: Fri Mar 29 06:23:45 GMT 2024

Powered by FUDForum. Page generated in 0.03174 seconds
.:: Contact :: Home ::.

Powered by: FUDforum 3.0.2.
Copyright ©2001-2010 FUDforum Bulletin Board Software

Back to the top