Skip to main content


Eclipse Community Forums
Forum Search:

Search      Help    Register    Login    Home
Home » General (non-technical) » Polish users » Eclipse Monstrum ... czyli jak połączyć kilka wersji w jedną
icon5.gif  Eclipse Monstrum ... czyli jak połączyć kilka wersji w jedną [message #557510] Tue, 07 September 2010 21:36 Go to next message
Zayl is currently offline ZaylFriend
Messages: 9
Registered: September 2010
Junior Member
Witajcie

Mam oto takie pytanie: z czasem jak poznawałem nowe języki i technologie, ilość "Eclipsów" zwiększyła do 4 ... a przełączanie pomiędzy nimi nie jest wygodne.

Taki oto zestaw moich IDE:

- Eclipse Classic 3.6 + GWT + Hibernate + Android
- PDT
- Eclipse for Java EE Developers
- EasyEclipse for Python


Teraz jest pytanie jak złożyć to wszystko w jedno IDE. Pewnie nie którzy powiedzą że lepiej rozdzielać sobie technologie, ale mi będzie wygodniej mieć wszystko w jednym.

[Updated on: Tue, 07 September 2010 21:38]

Report message to a moderator

Re: Eclipse Monstrum ... czyli jak połączyć kilka wersji w jedną [message #557579 is a reply to message #557510] Wed, 08 September 2010 07:23 Go to previous messageGo to next message
Michal Borek is currently offline Michal BorekFriend
Messages: 25
Registered: August 2010
Junior Member
Hej.
Najłatwiej przekopiować pluginy z wszystkich wersji do jednej lub po prostu skorzystać z Eclipse Marketplace i zainstalować w jednym eclipse pozostałem feature'y (nie wiem jak odmienić to słowo:P).
Re: Eclipse Monstrum ... czyli jak połączyć kilka wersji w jedną [message #557590 is a reply to message #557579] Wed, 08 September 2010 08:20 Go to previous messageGo to next message
Tomasz Zarna is currently offline Tomasz ZarnaFriend
Messages: 172
Registered: July 2009
Senior Member
emPl wrote on Wed, 08 September 2010 09:23
skorzystać z Eclipse Marketplace i zainstalować w jednym eclipse pozostałem feature'y


Też bym wybrał to rozwiązanie, może tylko zamiast Marketplace pozostałbym przy startoświeckich update site'ach. W ten sposób będziesz miał pewność że masz zainstalowane świeże wersje pluginów a na dodatek mając update site'y będziesz mógł je później łatwo akutalizować.
Re: Eclipse Monstrum ... czyli jak połączyć kilka wersji w jedną [message #557603 is a reply to message #557510] Wed, 08 September 2010 09:19 Go to previous messageGo to next message
Zayl is currently offline ZaylFriend
Messages: 9
Registered: September 2010
Junior Member
Czyli pozostaje mi zrobić listę wykorzystywanych pluginów i spróbować zainstalować na pomocą updatesite ?

Jeżeli tak, to postaram się niedługo to zrobić i napiszę jak mi poszło.
Re: Eclipse Monstrum ... czyli jak połączyć kilka wersji w jedną [message #635315 is a reply to message #557603] Tue, 26 October 2010 11:43 Go to previous messageGo to next message
dawciobiel  is currently offline dawciobiel Friend
Messages: 2
Registered: October 2010
Junior Member
Zayl wrote on Wed, 08 September 2010 05:19
Czyli pozostaje mi zrobić listę wykorzystywanych pluginów i spróbować zainstalować na pomocą updatesite ?

Jeżeli tak, to postaram się niedługo to zrobić i napiszę jak mi poszło.


Obiecałeś, że się pochwalisz więc dotrzymaj słowa Smile

A swoją drogą to ja się raczej zastanawiam jak rozdzierać Eclipse, bo z tego co zauważyłem im większa liczba pluginów tym wolniej się on uruchamia.
Re: Eclipse Monstrum ... czyli jak połączyć kilka wersji w jedną [message #635525 is a reply to message #557510] Wed, 27 October 2010 08:37 Go to previous messageGo to next message
Zayl is currently offline ZaylFriend
Messages: 9
Registered: September 2010
Junior Member
dzięki że przypomniałeś Smile
integracja przeszła całkiem głądko, Zestaw zrobiłem na bazie Eclipse for JEE Developers + pluginy do reszty technologii. I działa całkiem sprawnie.

Mam tylko problem z Concent Assist, na pisałem w tym wątku http://www.eclipse.org/forums/index.php?t=msg&th=198163& amp;start=0&S=0d36c720325bdf8bd2b0ab016532d926.
Re: Eclipse Monstrum ... czyli jak połączyć kilka wersji w jedną [message #637289 is a reply to message #635315] Thu, 04 November 2010 21:24 Go to previous message
Tomasz Zarna is currently offline Tomasz ZarnaFriend
Messages: 172
Registered: July 2009
Senior Member
dawciobiel wrote on Tue, 26 October 2010 13:43

A swoją drogą to ja się raczej zastanawiam jak rozdzierać Eclipse,


W zależności od tego co masz na myśli możesz:
* odinstalować plug-iny (feature'y), których nie używasz (Help > About > Instalation Details > Installed Software -> Uninstall)
* cofnąć się do wersji uboższej w plug-iny (Help > About > Instalation Details > Instalation History -> Revert)
* tymczasowo wyłączyć niektóre z funkcjonalności (Window > Preferences > Capabilities)

Możliwe, że coś jeszcze przeoczyłem....
Previous Topic:Problem z workspace i kompilacją
Next Topic:Problem z zapisywaniem plików
Goto Forum:
  


Current Time: Tue Mar 19 08:26:26 GMT 2024

Powered by FUDForum. Page generated in 0.02571 seconds
.:: Contact :: Home ::.

Powered by: FUDforum 3.0.2.
Copyright ©2001-2010 FUDforum Bulletin Board Software

Back to the top