Skip to main content


Eclipse Community Forums
Forum Search:

Search      Help    Register    Login    Home
Home » General (non-technical) » Polish users » Problem z workspace i kompilacją(Open Source Physics Eclipse Workspace - nie działa)
Problem z workspace i kompilacją [message #633094] Fri, 15 October 2010 10:52 Go to next message
Bartek is currently offline BartekFriend
Messages: 2
Registered: October 2010
Junior Member
Cześć

Mam taki oto problem.
Zacząłem czytać książkę Gould Introduction to Computer Simulation Methods. Przedstawiają tam programy, wszystkie są na http://www.opensourcephysics.org/items/detail.cfm?ID=7147
Więc to ściągnąłem, zainstalowalem Eclipse, jave sdk.
Zrobiłem tak jak kazali na:
http://www.opensourcephysics.org/webdocs/Programming.cfm?t=E nvironment
czyli to:
"OSP Eclipse Workspace
The Open Source Physics Eclipse workspace contains the source code for the OSP core library, the OSP User's Guide by Wolfgang Christian, and An Introduction to Computer Simulation Methods by Harvey Gould, Jan Tobochnik and Wolfgang Christian. Download and unzip the OSP Eclipse workspace onto a local computer and open this workspace from within Eclipse using the File | Switch Workspace menu item from the main menu bar."

I teraz mam taka sytuacje w Eclipse:
Po lewej w zakladce 'Package Explorer' mam:
osp, osp_csm, osp_guide.
A na dole w zakladce 'Problems':
3 errors:
The project cannot be built until its prerequisite osp is built. Cleaning and building all projects is recommended

The project cannot be built until its prerequisite osp is built. Cleaning and building all projects is recommended

The project was not built since the source file /osp/src/org/opensourcephysics/media/core/TimerClipControl.j ava could not be read osp

No i pierwszy program (jak i wszystkie inne) sie nie kompiluja. Tzn ten FirstFallingBallApp.
naciskam 'Run' i wyskakuje 'Errors exists (...)' i jak nacisne 'Proceed' to i tak nic nie daje.

Ponieważ nie znam sie ani Javie ani Eclipse wiec prosze was o pomoc. Zupelnie nie wiem czego to moze byc przyczyna, a srodowisko Eclipse jest tak rozbudowane, ze az przytlaczajace i nie wiem gdzie szukac przyczyny Sad

Pozdrawiam

PS1 Dodam ze jak sam stworzylem projekt rposty HelloWorld to sie skompilowalo, zarowno z konsoli jak i eclipse.




[Updated on: Fri, 15 October 2010 10:54]

Report message to a moderator

Re: Problem z workspace i kompilacją [message #633156 is a reply to message #633094] Fri, 15 October 2010 14:13 Go to previous messageGo to next message
Tomasz Zarna is currently offline Tomasz ZarnaFriend
Messages: 172
Registered: July 2009
Senior Member
Podejrzewam, że "TimerClipControl.j ava" to literowka i nie ma tam spacji. Dla pewności zacznij może od sprawdzenia tego pliku. Zaznacz sobie później wszystkie projekty i je odśwież (Refresh, F5), a następnie z menu Project odpal Clean.
icon14.gif  Re: Problem z workspace i kompilacją [message #633170 is a reply to message #633094] Fri, 15 October 2010 14:42 Go to previous messageGo to next message
Bartek is currently offline BartekFriend
Messages: 2
Registered: October 2010
Junior Member
Nie ma literówki.
Muszę Ci przyznać, że nieźle się na tym znasz Smile
Zaznaczyłem w 'Package Explorer' te 3 rzeczy, dałem F5 żeby się odświeżyło (pojawiły się jakies 3 warningi ale nie errory), potem Clean i zadziałało Very Happy !
Wydaje się, że programy kompilują się i uruchamiają jak trzeba.
Wielkie dzięki!

Serdecznie pozdrawiam

Re: Problem z workspace i kompilacją [message #633319 is a reply to message #633170] Sat, 16 October 2010 11:13 Go to previous messageGo to next message
Tomasz Zarna is currently offline Tomasz ZarnaFriend
Messages: 172
Registered: July 2009
Senior Member
Nie ma problemu.

Dla ścisłości dodam, że dokonując kolejnych zmian w kodzie w Eclipse nie będziesz musiał już ani odświeżać plików ani robić Clean. Domyślnie projekt będzie się sam przebudowywać po każdej zapisanej zmianie (ptaszek przy Build Automatically ) i będziesz mógł go od razu uruchomić.

Powodzenia, a w razie pytań wiesz już gdzie pisać Wink
Re: Problem z workspace i kompilacją [message #633334 is a reply to message #633094] Sat, 16 October 2010 15:39 Go to previous message
Mariusz P. is currently offline Mariusz P.Friend
Messages: 85
Registered: February 2010
Member
Ja bym dodał, że mile widziana nauka angielskiego. Wszystko miałeś zasugerowane w komunikatach.
Previous Topic:Brak podpowiadania składni styli CSS w plikach php
Next Topic:Eclipse Monstrum ... czyli jak połączyć kilka wersji w jedną
Goto Forum:
  


Current Time: Thu Apr 18 07:12:19 GMT 2024

Powered by FUDForum. Page generated in 0.02703 seconds
.:: Contact :: Home ::.

Powered by: FUDforum 3.0.2.
Copyright ©2001-2010 FUDforum Bulletin Board Software

Back to the top