Skip to main content


Eclipse Community Forums
Forum Search:

Search      Help    Register    Login    Home
Home » General (non-technical) » Polish users » Tworzenie projektu serwisu internetowego
Tworzenie projektu serwisu internetowego [message #552023] Tue, 10 August 2010 14:42 Go to next message
ciembor  is currently offline ciembor Friend
Messages: 4
Registered: August 2010
Junior Member
Dopiero zaczynam przygodę z Eclipse i nurtuje mnie taka sprawa. Otóż... załóżmy, że chcę zrobić serwis internetowy. Backend byłby w RoR lub PHP, być może też w czystym SQL, frontend w XHTML, CSS i JavaScript. Do tego całość ma korzystać z GIT. No więc - zainstalowałem wszelakie przeznaczone ku temu dodatki. Zadowolony przechodzę do kolejnego kroku, chcę stworzyć projekt. I co teraz? Do wyboru Projekt PHP, projekt JavaScript itp. Jak mam podejść do tej sprawy chcąc pisać cały serwis samemu? Stworzyć projekt PHP i potem tylko korzystać z różnych perspektyw, wewnątrz projektu PHP tworząc pliki CSS, JS itd? Byłbym wdzięczny za naprowadzenie, bo dużo dobrego się nasłuchałem o Eclipse, widzę, że jest dużo przydatnych narzędzi, ale jakoś całość mnie przytłacza. Rok temu próbowałem tego IDE po raz pierwszy - zwątpiłem. Teraz wolałbym w końcu przy nim zostać, ale potrzebuję jakiejś metodyki, której nigdzie nie mogę znaleźć.
Re: Tworzenie projektu serwisu internetowego [message #553783 is a reply to message #552023] Wed, 18 August 2010 20:51 Go to previous message
Tomasz Zarna is currently offline Tomasz ZarnaFriend
Messages: 172
Registered: July 2009
Senior Member
ciembor wrote on Tue, 10 August 2010 16:42
Stworzyć projekt PHP i potem tylko korzystać z różnych perspektyw, wewnątrz projektu PHP tworząc pliki CSS, JS itd?


To powinno zadziałać. Dla języków skryptowych nie ma potrzeby odpalania builderów które mogłby być powiązane z określonym typem projektu. Zresztą, chyba nic nie stoi na przeszkodzie aby projekt posiadał kilka natur a już na pewno builderów jeśli zajdzie taka potrzeba. W Twoim przypadku istotniejsze jest raczej to aby pliki otwierane były przez odpowiednie edytory.

Powodzenia Wink
Previous Topic:Repozytorium z pluginami?
Next Topic:Brak podpowiadania składni styli CSS w plikach php
Goto Forum:
  


Current Time: Thu Apr 25 10:49:46 GMT 2024

Powered by FUDForum. Page generated in 0.03442 seconds
.:: Contact :: Home ::.

Powered by: FUDforum 3.0.2.
Copyright ©2001-2010 FUDforum Bulletin Board Software

Back to the top