Skip to main content


Eclipse Community Forums
Forum Search:

Search      Help    Register    Login    Home
Home » General (non-technical) » Polish users » Problem z niejednoznacznością metod
Problem z niejednoznacznością metod [message #1021619] Wed, 20 March 2013 12:02 Go to next message
kangoo kangoo is currently offline kangoo kangooFriend
Messages: 2
Registered: March 2013
Junior Member
Witam,
po dłuższej przerwie wróciłem do pisania pewnego zaczętego programu, w związku z tym postanowiłem zaktualizować javę i środowisko eclipse. Problem polega na tym, że pewne metody, które w Eclipse 3.6.1 kompilację przechodzą bez problemu, w Eclipse 4.2.2 pokazują błąd "The method scal(Object[]) is ambiguous for the type TXT". Oto one:

public static String scal(Object... obj) {
...
}
public static String scal(String reg, int type, boolean isNull, boolean isEmpty, Object... obj) {
...
}

Kumam, że nowy Eclipse uważa te metody scal za niejednoznaczne, tylko dlaczego w starej wersji Eclipse nie ma tego problemu? Przecież w drugiej metodzie mam typy proste: int i dwa booleany, więc dlaczego kompilator traktuje je jako obiekty?
Ktoś może coś doradzić?
Re: Problem z niejednoznacznością metod [message #1022420 is a reply to message #1021619] Thu, 21 March 2013 21:00 Go to previous messageGo to next message
Tomasz Zarna is currently offline Tomasz ZarnaFriend
Messages: 172
Registered: July 2009
Senior Member
kangoo kangoo wrote on Wed, 20 March 2013 13:02
postanowiłem zaktualizować javę i środowisko eclipse.


Do jakiej werji Javy? Próbowałeś może do JDK 7? Podobny problem znalazłem tutaj.
Re: Problem z niejednoznacznością metod [message #1023815 is a reply to message #1021619] Mon, 25 March 2013 08:17 Go to previous message
kangoo kangoo is currently offline kangoo kangooFriend
Messages: 2
Registered: March 2013
Junior Member
Czyli jak rozumiem błąd był w poprzedniej wersji Javy (JDK6) i bazującym na niej kompilatorze Eclipse 3.6/3.7. W JDK7 i Eclipse 4.2 zostało to poprawione, więc powinienem zmienić moje metody, czy tak?
Previous Topic:Dodawanie Javadoc'ów do Eclipse'a
Next Topic:string could not be resolvd
Goto Forum:
  


Current Time: Tue Mar 19 08:42:36 GMT 2024

Powered by FUDForum. Page generated in 0.02486 seconds
.:: Contact :: Home ::.

Powered by: FUDforum 3.0.2.
Copyright ©2001-2010 FUDforum Bulletin Board Software

Back to the top