Skip to main content


Eclipse Community Forums
Forum Search:

Search      Help    Register    Login    Home
Home » General (non-technical) » Polish users » Eclipse momentami znacznie spowalnia
Eclipse momentami znacznie spowalnia [message #818536] Sun, 11 March 2012 20:07 Go to next message
Krzysztof Misiak is currently offline Krzysztof MisiakFriend
Messages: 16
Registered: March 2012
Location: Tomaszów Maz.
Junior Member

Witam wszystkich.

Mam do was pytanie. Eclipse to świetny system. Właściwie załatwia prawie wszystkie potrzeby programisty (przynajmniej moje), ale mam pewien problem. Mianowicie momentami kiedy otwieram jakiś plik php czy html czy też korzystam z Code Assist to strasznie spowalnia. przez 2-3 minuty wczytuje i dopiero można pracować. Nie zawsze tylko co jakiś czas. Przyznam się szczeże że momentami mnie to denerwuje. Są jakieś możliwości, żeby nie było takich zawieszeń ?

Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuje.


<b>Dane kontaktowe:</b>
===========================
e:mail km@krzysztoff.cba.pl
gg:43021892
skype:krzysztof_cba_pl
Re: Eclipse momentami znacznie spowalnia [message #819029 is a reply to message #818536] Mon, 12 March 2012 11:58 Go to previous messageGo to next message
Tomasz Zarna is currently offline Tomasz ZarnaFriend
Messages: 172
Registered: July 2009
Senior Member
Otwórz sobie zawczasu Progress view i kiedy znów przytnie Ci się Eclipse, zrób screenshota. Moża uda nam się w ten prosty sposób podglądnąć jaki Job to powoduje.

W między czasie możesz sobie w preferencjach Content Assist dla wybranego edytora powyłączać dodatkowe Proposale.

T
Re: Eclipse momentami znacznie spowalnia [message #819509 is a reply to message #819029] Tue, 13 March 2012 01:41 Go to previous messageGo to next message
Krzysztof Misiak is currently offline Krzysztof MisiakFriend
Messages: 16
Registered: March 2012
Location: Tomaszów Maz.
Junior Member

Właśnie problem w tym że okienko Progress view nic nie pokazuje. Może to pomoże, że jak zamykam eclipse to dłuższy czas kompaktuje historie. Mam wrażenie jakby eclipse miał jakiegoś rodzaju rejestr, który po jakimś czasie się zapełnia i powinno się wyczyścić, aby zaczął działać jak nowy. A co do Code Assist to spróbuje, choć muszę przyznać, że jestem troszkę tu rozdarty. Przyzwyczaiłem się pisać tylko 2 pierwsze litery komendy i wciskać enter w więkrzości przypadków to wystarczyło, żeby wpisać do kodu dokładnie to co chciałem, to znacznie przyśpieszało pracę. Zobaczę jak będzie działał po wyłączeniu.

Pozdrawiam

Pozdrawiam



<b>Dane kontaktowe:</b>
===========================
e:mail km@krzysztoff.cba.pl
gg:43021892
skype:krzysztof_cba_pl
Re: Eclipse momentami znacznie spowalnia [message #819753 is a reply to message #819509] Tue, 13 March 2012 09:34 Go to previous message
Tomasz Zarna is currently offline Tomasz ZarnaFriend
Messages: 172
Registered: July 2009
Senior Member
Krzysztof Misiak wrote on Tue, 13 March 2012 02:41
Właśnie problem w tym że okienko Progress view nic nie pokazuje.


Hmm, to rzeczywiście nie ułatwia. Spróbujmy może zawęzić listę podejrzanych. Jesteś w stanie ścignąć sobie "gołego" Eclipse? Następnie doinstaluj pluginy do html, php ale pojedynczo. Za każdym razem sprawdzając czy przywiechy już się pojawiły.

Podejrzewam, że to któryś z nich, tylko musimy wiedzieć który.

Krzysztof Misiak wrote on Tue, 13 March 2012 02:41
Może to pomoże, że jak zamykam eclipse to dłuższy czas kompaktuje historie. Mam wrażenie jakby eclipse miał jakiegoś rodzaju rejestr, który po jakimś czasie się zapełnia i powinno się wyczyścić, aby zaczął działać jak nowy.


Podczas zamykania Eclipse, między innymi usuwane są stare wpisy z lokalnej historii. Po to właśnie aby za bardzo się nie rozrosła. Nie powinno mieć to żadnego wpływu na Content Assist, który działa w oparciu o akutalny stan pliku.

Krzysztof Misiak wrote on Tue, 13 March 2012 02:41
A co do Code Assist to spróbuje, choć muszę przyznać, że jestem troszkę tu rozdarty. Przyzwyczaiłem się pisać tylko 2 pierwsze litery komendy i wciskać enter w więkrzości przypadków to wystarczyło, żeby wpisać do kodu dokładnie to co chciałem, to znacznie przyśpieszało pracę. Zobaczę jak będzie działał po wyłączeniu.


To tymczasowe rozwiązanie, więc się nie przejmuj.

T
Previous Topic:Płatne praktyki / praca dla studenta w zespole Eclipse
Next Topic:Zmiana rodzaju zmiennej - code folding
Goto Forum:
  


Current Time: Tue Mar 19 07:39:45 GMT 2024

Powered by FUDForum. Page generated in 0.02988 seconds
.:: Contact :: Home ::.

Powered by: FUDforum 3.0.2.
Copyright ©2001-2010 FUDforum Bulletin Board Software

Back to the top