Skip to main content


Eclipse Community Forums
Forum Search:

Search      Help    Register    Login    Home
Home » General (non-technical) » Polish users » Własne kodowanie znaków w eclipsie(own encoding)
Własne kodowanie znaków w eclipsie [message #747886] Mon, 24 October 2011 10:41 Go to next message
poosh is currently offline pooshFriend
Messages: 2
Registered: October 2011
Junior Member
Witam wszystkich.

Czy ktoś wie może jak można dodać własne kodowanie znaków do Eclipse?? Chodzi głowie o specyficzne kodowanie polskich znaków które nie jest standardem żadnych z obecnie znanych kodowań typu UTF-x czy ISO-xxxx.

Może ktoś zna jaki kol wiek edytor w którym jest to możliwe.?

Pozdrawiam
Re: Własne kodowanie znaków w eclipsie [message #747942 is a reply to message #747886] Mon, 24 October 2011 11:26 Go to previous messageGo to next message
Tomasz Zarna is currently offline Tomasz ZarnaFriend
Messages: 172
Registered: July 2009
Senior Member
Extension point służący do określania, które encodings mają być dostępne w Eclipse to org.eclipse.ui.encodings. W Twoim przypadku to chyba jednak za mało, bo ten extension point opiera się na już istniejących Charsetach więc najpierw musiałbyś swojego dodać... rozszerzając CharsetProvider(?).
Re: Własne kodowanie znaków w eclipsie [message #749712 is a reply to message #747942] Tue, 25 October 2011 11:40 Go to previous messageGo to next message
poosh is currently offline pooshFriend
Messages: 2
Registered: October 2011
Junior Member
Dzięki, chociaż nie dużo mi to mówi, moje doświadczenie z pisaniem rozszerzeń do eclipsa jest zerowe. narazie udało mi się skorzystać z pluginu EclipseColorer i napisać własne kolorowanie składni dla nowego języka, problem tylko został z tym kodowaniem. Co do CharserProvider znalazłem dobry przykład tutaj www.javafaq.nu/java-example-code-355.html. Tutaj mógł bym sobie napisać CASA dla polskich znaków i zwracać odpowiedniki dla nowego kodowania. Ale jak to teraz podłączyć pod eclipse.??
Re: Własne kodowanie znaków w eclipsie [message #753377 is a reply to message #749712] Wed, 26 October 2011 22:50 Go to previous message
Tomasz Zarna is currently offline Tomasz ZarnaFriend
Messages: 172
Registered: July 2009
Senior Member
Jak już zarejestrujesz swój CharsetProvider to wystarczy stworzyć plugin (na pewno znajdziesz jakiś tuturial) i dodać wspomniany wcześniej extension:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<?eclipse version="3.4"?>
<plugin>
   <extension
         point="org.eclipse.ui.encodings">
      <encoding
            name="POOSH">
      </encoding>
   </extension>
</plugin>


Nie sprawdzałem, ale możliwe, że Twój plugin mógłby robić trochę więcej niż tylko dodawać encoding w Eclipse. Może dałoby się go zmusić aby sam dopilnował aby Twój CharsetProvider był zarejstrowany?

Powodzenia.
Previous Topic:konfiguracja pom.xml errory
Next Topic:SF Eclipse MeetUp at UC Berkeley ("Other People's Code) - Opensource and Coding
Goto Forum:
  


Current Time: Tue Mar 19 11:19:05 GMT 2024

Powered by FUDForum. Page generated in 0.02060 seconds
.:: Contact :: Home ::.

Powered by: FUDforum 3.0.2.
Copyright ©2001-2010 FUDforum Bulletin Board Software

Back to the top