Skip to main content


Eclipse Community Forums
Forum Search:

Search      Help    Register    Login    Home
Home » General (non-technical) » Polish users » Skrót klawiszowy(do przechodzenia po zaznaczonych słowach)
Skrót klawiszowy [message #545225] Wed, 07 July 2010 09:14 Go to next message
Grzeg  is currently offline Grzeg Friend
Messages: 2
Registered: July 2010
Junior Member
Witam wszystkich

Od pewnego czasu szukam informacji o pewnej funkcjonalności Eclipse i jej skrócie klawiszowym. Obawiam się, że jej nie ma ale jeszcze zapytam w najwłaściwszym miejscu Smile
Posłużę się tutaj skrótem z Netbeans: Alt+(strzałki góra|dół)
Mając kursor na np. podświetlonej zmiennej, skrót ten powoduje przejście do następnego/poprzedniego wystąpienia tej zmiennej. Sądzę, że kto używa Netbeans załapie o co chodzi.
Jest to szalenie wygodne przynajmniej dla mnie.
Czy Eclipse ma taką możliwość?

[Updated on: Wed, 07 July 2010 09:16]

Report message to a moderator

Re: Skrót klawiszowy [message #545594 is a reply to message #545225] Thu, 08 July 2010 11:08 Go to previous messageGo to next message
Tomasz Zarna is currently offline Tomasz ZarnaFriend
Messages: 172
Registered: July 2009
Senior Member
Cześć

1. Na początek włącz sobie odpowiednie przyciski w toolbarze: Window > Customize Perspective, w oknie zakładka Tool Bar visibility, w drzewku Navigate i stawiasz haczyk przy Next i Previous Annotation
2. W toolbarze powinny pojawić się dwa dropdowny, upewnij się że opcja w nich zaznaczona to "Occurences"
3. Następnie przechodzisz do edytora i klikasz na wybraną zmienną i masz do wyboru:
a) nawigujesz przy użyciu nowych przycisków w toolbarze
b) używasz skrótów Ctrl+. / Ctrl+, (to domyślne przypisanie o ile się nie myle)

Oczywiście pozycje w dropdown'ach możesz sobie ustawić dowolnie, tak samo możesz zmienić skrót klawiszowy.

Nie używam Netbeans ale chyba załapałem Wink
Re: Skrót klawiszowy [message #546263 is a reply to message #545594] Mon, 12 July 2010 10:51 Go to previous message
Grzeg  is currently offline Grzeg Friend
Messages: 2
Registered: July 2010
Junior Member
O widzisz, załapałeś Smile
Dzięki, to jest to.
Nie przewidziałem tego, że te strzałki mają możliwości wybrania elementów, po których chce się nawigować. Zawsze przechodziło u mnie po błędach i uwagach, bo tak jest domyślnie.
Jestem nieco bardziej happy Cool
Pozdrawiam
Previous Topic:Wolny etat w zespole Eclipse w laboratoium IBM w Krakowie
Next Topic:Jak pozbyć się warningów w miejscu breakpointa
Goto Forum:
  


Current Time: Tue Mar 19 05:27:01 GMT 2024

Powered by FUDForum. Page generated in 0.01421 seconds
.:: Contact :: Home ::.

Powered by: FUDforum 3.0.2.
Copyright ©2001-2010 FUDforum Bulletin Board Software

Back to the top