Skip to main content


Eclipse Community Forums
Forum Search:

Search      Help    Register    Login    Home
Home » General (non-technical) » Polish users » Problem z programem
Problem z programem [message #1219406] Tue, 03 December 2013 17:00 Go to next message
Sebastian Gorny is currently offline Sebastian GornyFriend
Messages: 1
Registered: December 2013
Junior Member
Witam
Dopiero zaczynam przygodę z java, początki bywają trudne Razz
Mam za zadanie napisać program (coś na wzór słownika, ma on tłumaczyć słowa z języka angielskiego na język "piracki" i na odwrót, ponadto ma tłumaczyć również całe zdania). Ma on korzystać z pliku tekstowego (ze słowami w języku pirackim). Jego kolejną funkcją ma być dodawanie słów do ów pliku tekstowego (dajmy na to niech nazywa się "pirate.txt"). Niestety nie mam pojęcia jak się do tego zabrać.
Nie proszę o rozwiązanie za mnie zadanie, jedynie liczę na małą pomoc.



Z góry dziękuję za pomoc

[Updated on: Wed, 04 December 2013 17:27]

Report message to a moderator

Re: Problem z programem [message #1225474 is a reply to message #1219406] Sun, 29 December 2013 23:44 Go to previous messageGo to next message
Tomasz Zarna is currently offline Tomasz ZarnaFriend
Messages: 172
Registered: July 2009
Senior Member
Sebastianie, trafiłeś na forum użytkowników Eclipse. Twój problem niewiele ma wspólnego z IDE jako takim. Jeśli już zdecydowałeś się na pracę w Eclipse (słusznie!) to polecam chociażby ten wpis Larsa (głównie dlatego, że ma dużo obrazków): http://www.vogella.com/articles/Eclipse/article.html

Powodzenia,
T
Re: Problem z programem [message #1386066 is a reply to message #1225474] Fri, 13 June 2014 10:16 Go to previous messageGo to next message
Bill Krawiec is currently offline Bill KrawiecFriend
Messages: 5
Registered: June 2014
Junior Member

Swoją drogą, rozumiem, że plik słownika będzie zawierał również słowa w języku angielskim. W takiej sytuacji potrzebujesz przede wszystkim klasy która wczyta całą zawartość pliku do pamięci.
HashMap wydaje się być sensownym rozwiązaniem do tego (wtedy tłumaczenia znajdujesz
map.get('angielski wyraz')
. Z łatwością znajdziesz przykłady jak wczytać plik csv (bo pirate.txt będzie zawierał wpisy w postaci angielski,piracki). Klasa powinna także przyjmować nowe rekordy (dodawane do HashMapy) oraz zawierać metodę która cała HashMapę zapisuje do pliku.

Nie wiem jak widzisz kwestię tłumaczenia zdań, jeżeli wyraz po wyrazie to może być słabo, aczkolwiek mógłbyć dodać metodę która rozbija ciąg po spacjach na tablice i iterując składa cały wyraz. Chyba, że całe zdania będą jako osobne wpisy w pliku.

Tak czy siak z łatwością to ogarniesz.
Powodzenia!


Re: Problem z programem [message #1386278 is a reply to message #1386066] Mon, 16 June 2014 10:44 Go to previous message
Bill Krawiec is currently offline Bill KrawiecFriend
Messages: 5
Registered: June 2014
Junior Member

Słabo miałem na myśli, że efekt końcowy może być słaby. Bardziej zaawansowany przekład to poważniejsza zabawa, no chyba, że to tłumaczenie jest takie proste jak na stronie talklikeapirate.com/translator.html.

Wtedy rzeczywiście da radę (tylko wybrane wyrazy).

Inna sprawa, że mógłbyś skorzystać z tego tłumacza online i pominąć słownik robiąc tylko POST request do podanej wyżej strony.
Previous Topic:[praca] Zend - Senior Eclipse Software Engineer
Next Topic:Problem z przejściem z android 2.2 na 4.1
Goto Forum:
  


Current Time: Thu Apr 25 16:41:09 GMT 2024

Powered by FUDForum. Page generated in 0.03399 seconds
.:: Contact :: Home ::.

Powered by: FUDforum 3.0.2.
Copyright ©2001-2010 FUDforum Bulletin Board Software

Back to the top